Praha černá a zlatá : výjevy ze života jednoho evropského města /

Autor sleduje významná období dějin svého rodného města od založení po smrt T. G. Masaryka, a to především z hlediska vztahů a vzájemného působení příslušníků čtyř národnostních skupin, podílejících se na společenské, duchovní a kulturní atmosféře centra Evropy - Čechů, Němců, Židů a Italů. Práce je...

Full description

Main Author: Demetz, Peter, 1922-
Other Authors: Hron, Zdeněk, 1944-
Format: Book
Language: Česky
Published: Praha : Prostor, 2012
Edition: V českém jazyce vyd. 3.
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Autor sleduje významná období dějin svého rodného města od založení po smrt T. G. Masaryka, a to především z hlediska vztahů a vzájemného působení příslušníků čtyř národnostních skupin, podílejících se na společenské, duchovní a kulturní atmosféře centra Evropy - Čechů, Němců, Židů a Italů. Práce je zároveň vědomou, jemně ironickou polemikou s Ripellinovou Magickou Prahou, neboť oproti mystickému, romantickými mýty opředenému městu zdůrazňuje Prahu racionální, Prahu exaktních věd a byrokratických úředníků. Text je doplněn obsáhlou bibliografií a jmenným i věcným rejstříkem.
Historické výjevy ze života Prahy. Tisíc let slavných, bohatých i pohnutých dějin města, v nichž se moc a tvůrčí síla císařů, umělců a velkých učenců mísí s utrpením a mlčením obětí.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 599 s. ; 21 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografii a rejstřík
ISBN: 9788072602698